کشف بزرگ‌ترین گنج روسیه در شهر سنت پترزبورگ

بدون دیدگاه
کشف بزرگ‌ترین گنج روسیه در شهر سنت پترزبورگ

کشف بزرگ‌ترین گنج روسیه در شهر سنت پترزبورگ

کشف بزرگ‌ترین گنج روسیه در شهر سنت پترزبورگ

???بزرگ‌ترین گنج تاریخ معاصر روسیه که به یک خاندان اشرافی روس تعلق داشت، از قصر متعلق به آنان در شهر «سنت پترزبورگ» این کشور کشف شد.

کانال دوم تلویزیون دولتی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد: این گنج شامل ده‌ها کیلوگرم انواع ظروف نقره‌ای متعلق به قرن‌های هجده، نوزده و بیستم میلادی است که در قصر خاندان «نارشکین» که از آثار تاریخی سنت پترزبورگ محسوب می‌شود، کشف شده است.

این گنج بزرگ در ۴۰ گونی در اتاقی مخفی قرار داشت که بدون در بود و تنها محل دسترسی به آن دریچه‌ای در کف اتاقی در طبقه سوم قصر بود.

بر پایه گزارش کانال تلویزیونی روسی، یک کارگر ساختمانی در حین کار برای مرمت ساختمان به صورت اتفاقی متوجه دریچه مخفی در کف اتاقی در طبقه سوم شد.

گنج واقع در این اتاق شامل انواع ظروف ناهارخوری نقره‌ای و قاشق و چنگال‌ها و تنگ‌های آبخوری و استکان‌های نقره‌ای بود که در روزنامه‌های سال ۱۹۱۷ روسیه (در بحبوحه انقلاب اکتبر شوروی) پیچیده شده بود تا به دست بلشویک‌ها نیفتد.

گفته می‌شود تمام ظروف انبار شده در این اتاق برای جلوگیری از خرابی و خوردگی، سرکه اندود شده بود. این ظروف به خانواده نارشکین تعلق داشت که از اشرافیان درباری روسیه تزاری بوده و علامت ویژه این خاندان بر همه ظروف نقش بسته که نشانگر اصالت آنها است.

«ولادیسلاو کریلوف» رییس بخش مبارزه با سرقت آثار تاریخی اداره پلیس سنت‌پترزبورگ به کانال دوم تلویزیون روسیه گفت: این گنج که در واقع سرویس‌های نهارخوری ویژه میهمانی خاندان درباری نارشکین بوده، در نوع خود بی‌نظیر است در این گزارش گفته شد: این گنج به‌قدری غیرعادی است که حتی کارشناسان موزه دولتی آرمیتاژ شهر سنت پترزبورگ هم اذعان دارند که قبلا با چنین گنجی برخورد نکرده‌اند.

مطلب پیشنهادی  کشف باغ گمشده ۲هزار ساله در پترا

«مارینا لوپاتو» رییس بخش اروپای غربی هنرهای دستی موزه معروف آرمیتاژ گفت: این بزر‌گ‌ترین گنج نقره‌ای است که تاکنون در روسیه به دست آمده است و با توجه به اینکه بسیار نفیس است باید در موزه نگهداری شود.

در گزارش کانال دوم گفته شد که اگر قصر نارشکین بازسازی نمی‌شد بسیار بعید بود که این گنج یافت شود و شاید ده‌ها یا حتی صدها سال در اتاق مخفی دست نخورده و به‌دور از چشم مردم باقی می‌ماند.

منبع خبری روسی با اشاره به وجود قصرها و مراکز تاریخی فراوان در روسیه از جمله در شهر سنت‌پترزبورگ پیش‌بینی کرد در آینده هم چنین گنج‌هایی در مقیاس‌های کوچکتر کشف شود.

در گزارش کانال دوم همچنین خاطرنشان شد که قصر درباری نارشکین در سنت پترزبورگ پس از کشف گنج بی‌نظیر، بطور شبانه‌روزی نگهبانی و محافظت می‌شود و ساختمان به دزدگیرهای ویژه مجهز شده است و این احتمال وجود دارد که در آن گنج‌های مخفی دیگری هم وجود داشته باشد.
@alphaelectronic✅✅✅ ???

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  • نویسنده
    طلایاب
  • تعداد بازدید
    592 بازدید
۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

بیست − پنج =

لیست قیمت فلزیاب
اخبار ویژه