کشف مومیایی ۹۰۰ ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم

بدون دیدگاه

          کشف مومیایی ۹۰۰ ساله شاهزاده قطبی در سیبری+فیلم

 کشف مومیایی 900 ساله
 کشف مومیایی ۹۰۰ ساله

 

مدتی پیش یک مومیایی زن به همراه ۳ مومیایی مرد در روسیه کشف شد ، زنی که در ۳۵ سالگی فوت کرده بود و ۹۰۰ سال از مرگش  می گذشت و                  محققان می گفتند او رابطه ای به ایران دارد.

راز مومیایی زن و شاهزاده قطبی ۹۰۰ ساله روسیه فاش شد

ماجرای کشف مومیایی شاهزاده قطبی روسیه همراه با چند جسد دیگر مدتی بود که کارشناسان را وارد مرحله ی جدید و جالبی از تحقیقات کرده بود تا راز آنها             فاش شود.

Mummy of 900-year-old Russian ‘polar princess’ found with hair and eyelashes STILL intact

عکس مومیایی زن شاهزاده قطبی روسیه

مومیایی ۹۰۰ ساله ی یک زن که هنوز موها و مژه هایش سالم است

تکرار سلامت موها و مژه های مومیایی ۹۰۰ ساله که به عنوان مومیایی شاهزاده قطبی روسیه معرفی شده است نشان از اهمیت این مسئله برای محققان دارد.
رازهای جالب بسیاری در مومیایی های کشف شده پنهان بود ، مومیایی ها که در اعماق زمین و نزدیک به لایه منجمد دائوی زمین دفن شده بودند متعلق به قرن ۱۲        میلادی و صدها سال پیش بودند .

 

یکی از مومیایی ها که بیشتر نظر کارشناسان را به خود جلب کرد مومیایی زن ۳۵ ساله ای بود که همراه ۳ مرد دیگر دفن شده بود، مومیایی که تمامی موهای                 سرش ، مزه ها و دندان هایش سالم مانده است.
رنگ سبزی که روی چهره او دیده می شود اثرات باقی مانده از کتری مسی بوده است که همراه او دفن شده بودو طبق باورهای قدیمی از او در زندگی پس از                   مرگ محافظت می کرد.

مطلب پیشنهادی  اکتشافات شگفت آور باستان‌شناسی در مصر + عکس(2)

 

مومیایی زن ۹۰۰ ساله مشهور به شاهزاده قطبی روسیه

باستان شناس “زلنی یار” می گوید:تصور می شود این مومیایی متعلق به زن ۳۵ ساله جزو گروهی از شکارچیان و ماهی گیرانی بوده است .

او در ادامه گفت :مام مطئن هستیم که این مومیایی ارتباطی به ایران دارد اما تا پایان بررسی ها نمی توان جزئیات بیشتری در این مورد گفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]
  • نویسنده
    طلایاب
  • تعداد بازدید
    1,100 بازدید
۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

17 − 13 =

لیست قیمت فلزیاب
اخبار ویژه